Mesto Trenčín - odkaz na hlavnú stránku [Klávesová skratka Alt + H]
EnglishDeutsch
Mesto z hradu

Nový web mesta od 30. apríla

(28.04.2018, Mesto Trenčín)

Nový mestský web bude dostupný na www.trencin.sk od pondelka 30. apríla 2018. Počas skúšobnej „prevádzky“ ho mohli občania pripomienkovať na novy.trencin.sk. Niekoľko ich podnetov bolo do stránky zapracovaných. Upozorňujeme, že môže v prvých dňoch dôjsť k výpadkom, ktoré ale nebudú dlhodobé. Web budeme ešte dopĺňať ďalšími informáciami. 

Nová mestská webstránka je naprogramovaná na otvorenej platforme Wordpress, čo znamená, že v budúcnosti bude vylepšovanie stránky oveľa jednoduchšie, ako bolo doteraz. Nový dizajn podporuje aj tablety a smartfóny. Prepracovaná je štruktúra informácií, vylepšená sekcia Otázky a odpovede s možnosťou prikladať súbory k podnetom a umiestňovať ich na mape. Nová stránka prináša širokú možnosť notifikácií, či už o novinkách, nových elektronických aukciách alebo Otázkach a odpovediach.

Pripravuje sa aj Facebook Messenger Chatbot, ktorý bude notifikovať užívateľov o novinkách na webe. Zatiaľ nie je dostupný pre nedávne problémy Facebooku so súkromím, preto dočasne vypli možnosť spúšťať nových ChatBotov. Nová je multimediálna sekcia pre fotky, videá, virtuálne prehliadky a live kamery. Vylepšené je vyhľadávanie, prepracovaná sekcia zasadnutí Mestského zastupiteľstva, Výborov mestských častí a komisií, kde sú a budú jednotlivé zasadnutia na jednom mieste.

Trenčín má aj novú turistickú stránku www.visit.trencin.sk.

Ešte raz pripomíname, že presun novej webovej stránky na www.trencin.sk je 30. apríl 2018. Stará stránka bude dostupná aj po tomto termíne počas prechodného obdobia.

Trenčín je prvou samosprávou na Slovensku, ktorá v tomto prípade pri verejnom obstarávaní využila spoluprácu so Slovensko.Digital, ktorá bola na vysokej profesionálne úrovni.

Za obsahovú prípravu tejto stránky zodpovedá: MsÚ Trenčín